Склад
1 г препарату містить діючі речовини:
окситетрацикліну гідрохлорид – 100,0 мг;
колістину сульфат – 1 200 000 МО.
Допоміжні речовини.
Фармакологічні властивості
ОКСИКОЛІН – комплексний препарат, який містить колістин та окситетрациклін.
Окситетрациклін – антибіотик, що належить до групи тетрациклінів, які синтезуються Streptomyces rimosus. Механізм його дії полягає у пригніченні синтезу білків шляхом зв’язування з 30S рибосомальною субодиницею чутливих до препарату мікроорганізмів, тим самим, не допускаючи сполучення рибосом з аміноацилтранспортною-РНК. Окситетрациклін має широкий спектр дії на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми: Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp., Brucella spp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Erysipelothrix spp., Fusobacterium spp., Salmonella spp., а також на найпростіші (Protozoa spp.), мікоплазми (Mycoplasma spp.), рикетсії (Rickettsia spp.) та хламідії (Chlamydia spp.).
Колістин – антибіотик групи поліміксинів, який синтезується аеробною спороутворюючою паличкою Bacillus polymyxa. Він діє бактерицидно на грамнегативні бактерії (E. coli, Salmonella spp., Pasteurella spp., Haemophilus spp., Bordetella spp.).
Колістин зв’язується з фосфоліпідами цитоплазматичної мембрани, підсилює її проникність як для внутрішньо-, так і для зовнішньоклітинних компонентів, що веде до деструкції бактеріальної клітини.
Після перорального застосування близько 58% окситетрацикліну всмоктується з травного каналу, зв’язування антибіотика з білками плазми становить 35%. Окситетрациклін розподіляється в багатьох рідинах організму, має властивість накопичуватися в селезінці, кістках, печінці, зубах, пухлинах.
Найбільш високий рівень окситетрацикліну відзначають у легенях, печінці, жовчі, репродуктивних органах. У незначних кількостях метаболізується в печінці. Виводиться окситетрациклін з організму з сечею та жовчю, у лактуючих тварин – з молоком.
Колістин практично не всмоктується з травного каналу, не піддається впливу травних ферментів і, внаслідок цього, створюється висока концентрація антибіотика в кишечнику. Колістин не накопичується в органах і тканинах, з організму виводиться в основному в незміненому вигляді з фекаліями.
Застосування
Лікування свиней, свійської птиці (бройлерів, молодняка птиці, індиків) та телят (віком до 3-х місяців) при захворюваннях органів травного каналу та органів дихання, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до колістину та окситетрацикліну.
Дозування
Перорально.
Телята (віком до 3-х місяців) – з питною водою у дозі 0,5 г препарату на 10 кг маси тіла 2 рази на добу впродовж 5-7 діб.
Свині, свійська птиця (кури-бройлери і ремонтний молодняк, індики) – у дозі 100 г препарату на 100-200 л питної води, або 100 г препарату на 50-100 кг корму протягом 5-7 діб.
У період лікування птиця та свині повинні отримувати тільки воду, що містить препарат.
Лікувальний розчин готують щоденно в об’ємі, розрахованому на споживання впродовж доби.
Протипоказання
Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до окситетрацикліну та колістину.
Не застосовувати тваринам з порушенням функції нирок та печінки.
Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять у своєму складі дво- та тривалентні катіони, такі як Mg2+, Al3+, Ca2+, Zn2+, Bi2+, Fe3+, останні можуть зв’язуватись з окситетрацикліном та перешкоджати його абсорбції.
Не застосовувати одночасно з антибіотиками, що мають бактерицидну дію, такими як пеніциліни, цефалоспорини, аміноглікозиди.
Не застосовувати курям-несучкам, яйця яких призначені для споживання людьми, а також жуйним тваринам з функціонально розвиненими передшлунками.
Застереження
Щодня готують свіжий розчин препарату.
З обережністю застосовують препарат в період вагітності та під час лактації тварин (за життєвими показниками).
Заздалегідь препарат випробовують на невеликій групі (7-8 голів) тварин. За відсутності ускладнень протягом 2-3 діб препарат застосовують всьому поголів’ю.
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 10 (свині, телята) та через 7 (свійська птиця) діб після останнього застосування препарату. Отримане до зазначеного терміну м’ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Форма випуску
Пакети з плівки поліетиленової, фольгованих матеріалів, та контейнери полімерні по 10, 50, 100, 150, 200, 250 та 500 г; 1, 2 та 5 кг.
Умови зберігання та транспортування
В сухому, темному, недоступному для дітей місці при температурі від 5 °С до 25 °С.
Термін придатності
3 роки. Термін придатності після першого відкриття (відбору) – 28 діб за умови зберігання в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці при температурі від 5 °С до 25 °С. Термін придатності після розведення у питній воді – 24 години.
ВИРОБНИК
«БіоТестЛаб»