Склад
В дозі:
вірусу хвороби Ауєскі, gЕ–негативний штам “КБ” (штам Барта К61) ≥105ТЦД50.
Фармацевтична форма
Ліофілізат.
Імунобіологічні властивості
Після вакцинації у свиней імунний захист настає через 48 годин, а оптимальний рівень імунітету формується впродовж 7 діб і зберігається до 6 місяців. Методом імуноферментного аналізу можна визначити в сироватках крові вакцинованих свиней рівень антитіл до глікопротеїну gЕ або gВ, що дозволить відрізнити вакцинованих від інфікованих свиней.
Вид тварин
Свині.
Показання
Для профілактики хвороби Ауєскі.
Протипоказання
Вакцину не застосовують виснаженим і хворим свиням.
Застереження при застосуванні
Лікар ветеринарної медицини перед застосуванням вакцини повинен врахувати епізоотичну ситуацію в господарстві та районі. В роботі керуватися вимогами “Інструкції щодо заходів з профілактики та ліквідації хвороби Ауєскі сільськогосподарських тварин та хутрових звірів”. Не використовують вакцину у флаконах з тріщинами, без етикеток, порушенням укупорювання, а також не використану впродовж 3-х годин з моменту розчинення, зі зміною кольору або заморожену.
Взаємодія з іншими засобами
В разі необхідності дегельмінтизацію свиней проводять за 2 тижні до вакцинації або через 2 тижні після.
Особливі вказівки (при поросності, лактації)
Поросних свиноматок не рекомендується вакцинувати за тиждень до опоросу. Під час лактації застережень до вакцинації немає.
Спосіб застосування та дози:
Вакцину безпосередньо перед застосуванням розчиняють препаратом «Розчинник живих вакцин» з розрахунку 2,0 мл на дозу. Вакцину вводять по 2,0 мл внутрішньом’язово в ділянці шийних м’язів або інтраназально по 1,0 мл в кожну ніздрю.
Схема вакцинації:
Все поголів’я свиней, яке щеплюється вперше, вакцинують внутрішньом’язово двічі з інтервалом 3-4 тижні (масова вакцинація).
В подальшому:
Свиноматки і хряки – масова вакцинація 3 рази на рік. Якщо в господарстві присутній інтенсивний тиск польового вірусу – протягом першого року проводять 4 масові вакцинації (кожні три місяці).
Ремонтний молодняк вакцинують двократно. Перший раз – за два місяці до осіменіння з ревакцинацією – через 3-4 тижні.
Поросят вакцинують двократно. Перший раз вакцинують у віці 9 тижнів, другий – в 12 тижнів.
Якщо інфікування поросят в господарстві має місце до 10-тижневого віку (раннє інфікування), то поросят вакцинують інтраназально по 1,0 мл в кожну ніздрю в підсисний період в віці 2-3 тижні та дворазово внутрішньом’язово в віці 6-8 і 9-12 тижнів.
Оптимальну схему вакцинації для кожного господарства розробляють за результатами серологічного моніторингу проб вивороток крові свиней.
Побічні ефекти
В окремих випадках введення вакцини може викликати у свиней алергічну реакцію або
короткочасне підвищення температури тіла на один градус при задовільному загальному стані і збереженні апетиту. У неблагополучних пунктах (господарствах) після імунізації можлива загибель тварин, які раніше були інфіковані епізоотичним вірусом хвороби Ауєскі або перебували в інкубаційному періоді захворювання.
Період виведення
Забій тварин на м'ясо не залежить від строку вакцинації.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП
Дотримуватись правил асептики, особистої гієни та правил роботи з тваринами.
Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Не використану вакцину, із закінченим терміном використання, шприці з голками необхідно знешкодити кип’ятінням впродовж 30 хвилин.
Термін придатності
18 місяців. Три години після першого відбору вакцини з флакону.
Умови зберігання і транспортування
В темному, не доступному для дітей місці при температурі від 2 до 80С.
ВИРОБНИК
«БіоТестЛаб» ТОВ, 03143, Київ , вул. Академіка Лебедєва, 1
КОНТАКТИ
03151, м. Київ, вул. Ушинського 25-А, тел. (044) 339-93-12