Склад
вірус хвороби Ауєскі gJE-негативний. штам „77/ЗВ" (клон штаму Барта К61) > 8 lg ТЦЦ50 в мл до інактивації.
Фармацевтична форма
Емульсія..
Імунобіологічні властивості
Імунітет у тварин настає через 7-10 діб після вакцинації і зберігається до 6 місяців. Методом імуноферментного аналізу можна визначити в сироватках крові вакцинованих свиней рівень антитіл до глікопротеїну gE або gB, що дозволить відрізнити вакцинованих від інфікованих свиней.
Вид тварин
Свині, ВРХ, вівці, хутрові звірі та м'ясоїдні.
Показання до застосування Для профілактики хвороби Ауєскі.
Протипоказання
Не вакцинують виснажених і хворих тварин.
Застереження при застосуванні
Лікар ветеринарної медицини перед застосуванням вакцини повинен врахувати епізоотичну ситуацію в господарстві та районі. В роботі керуватися вимогами "Інструкції щодо заходів з профілактики та ліквідації хвороби Ауєскі сільськогосподарських тварин та хутрових звірів".
Взаємодія з іншими засобами
В разі необхідності дегельмінтизацію тварин проводять за 2 тижні до вакцинації або через 2 тижні після неї.
Застосування при вагітності та лактації
Ремонтних свинок вакцинують за два місяці до осіменіння. Під час лактації тварин застережень до вакцинації немає.
Спосіб застосування та дози
Вакцину вводять внутрішньом'язово:
свиням в ділянці шийних м'язів або внутрішньої поверхні стегна: старшим 6-ти тижневого віку по
мл, молодшим - по 1,0 мл.
Оптимальну схему вакцинації, для кожного господарства розробляють за результатами серологічного моніторингу проб сироваток крові свиней.
Все поголів'я свиней, яке щеплюється вперше, вакцинують двічі з інтервалом 3-4 тижні (масова вакцинація).
В подальшому:
Свиноматки і хряки - масова вакцинація 3 рази на рік. Якщо в господарстві присутній інтенсивний тиск польового вірусу протягом першого року проводять 4 масові вакцинації (кожні три місяці). Ремонтний молодняк вакцинують двократно. Перший раз - за два місяці до осіменіння з ревакцинацією - через 3-4 тижні.
Поросят вакцинують двократно. Перший раз вакцинують у віці 6-8 тижнів, та повторно через 3-4 тижні.
Якщо інфікування поросят в господарстві має місце до 10-тижневого віку (раннє інфікування), то поросят вакцинують в дозі 1,0 мл з 15-ти денного віку, повторно - через 3-4 тижні в дозі 2,0 мл. Великій рогатій худобі вакцину вводять у ділянці крупу: старшим 6-ти тижневого віку по 2,0 мл, молодшим - по 1,0 мл.
Вівцям тільки у неблагополучному господарстві. Ягнят у віці 1-6 місяців щеплять у дозі 0.5 мл: овець старше 6 місяців - у дозі 1,0 мл.
Здоровим та умовно здоровим хутровим звірям та м'ясоїдним з 60-денного віку у дозі 0,5 мл. Звірів основного стада ревакцинують у дозі 0,5 мл через 4 місяці, в подальшому через кожні 6 місяців. Побічні ефекти
В окремих випадках введення вакцини може викликати у свиней алергічну реакцію або короткочасне підвищення температури тіла на один градус при задовільному загальному стані і збереженні апетиту. У неблагополучних свинарських господарствах після імунізації можлива загибель тварин, які раніше були інфіковані епізоотичним вірусом хвороби Ауєскі.
Передозування (симптоми, невідкладні заходи)
Не викликає захворювання тварин на хворобу Ауєскі при передозуванні вакцини в два рази.
Період очікування
Нуль днів.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які застосовують ВІН
Дотримуватись правил асептики та роботи з тваринами. У випадку випадкової самоін’єкції необхідно негайно звернутись за медичною допомогою, маючи при собі листівку-вкладку на даний препарат. Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Не використану вакцину, з закінченим терміном придатності, шприці та голки ї необхідно знешкодити кип'ятінням впродовж 30 хвилин.
Термін придатності
18 місяців. Після першого відбору вакцину у флаконі використовують впродовж 3-х годин.
ВИРОБНИК
«БіоТестЛаб» ТОВ, 03143, Київ , вул. Академіка Лебедєва, 1
КОНТАКТИ
03151, м. Київ, вул. Ушинського 25-А, тел. (044) 339-93-12